Matematică
bourosdana23
2021-10-16 16:58:00
un taran avandut 74 de ladite cu capsuni la pretul de 10 lei kg.stiind ca intr.o ladita sunt cate 9 kg de caspuni ,aflati suma incasata va rog dau coroaana si facuta bine
Răspunsuri la întrebare
hahaproduction
2021-10-16 22:06:56

74x9kg =666kg 666x10=6660lei

lemnarudorina
2021-10-16 22:08:11

intai afli cate kg sunt in cele 74 de ladite.9×74=666.acum stii ca ai 666kg de capsuni.666×10=6660lei.

Adăugați un răspuns