Matematică
andreilapusnean
2015-11-09 01:19:15
o persoana cumpara 3kg de portocale cu 4 lei/kg si 5 kg banane cu 4,6 leu kg. Toate fructele au costat:
Răspunsuri la întrebare
katalinkovacs0
2015-11-09 04:19:23

3 x 4 = 12 lei ( au costat kg portocale ) 5 x 4, 6= 23 lei ( au costat kg banane Total : 12 + 23 = 35 lei total

nelutuanca
2015-11-09 04:20:38

3×4+5×4,6=12+23=35 lei Succes!!

Adăugați un răspuns